środa, 2 marca 2011

Poprostu potrzebna pomoc


Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc finansową na rehabilitację i leczenie Łukaszka.

Łukaszek ma już 17 lat.  Jest chory na mózgowe porażenie dziecięce objawiające się głównie wiotkością mięśni. Na co dzień Łukaszek chodzi do szkoły specjalnej w Legionowie. Jeździ na zajęcia z hipoterapii, na basen. Ćwiczy z mamą w domu przy  sprzęcie  skonstruowanym przez tatę i dziadka. Kocha konie, lubi się śmiać, uwielbia nucić melodie, śpiewać, grać na bębnie i słuchać muzyki. Oczywiście jak przystało na nastolatka kocha komputer i coraz lepiej uczy się nim posługiwać.

Dzięki rehabilitacji Łukasz rozwija się i dokonuje wciąż nowych postępów w samodzielnym funkcjonowaniu. Dzięki intensywnej rehabilitacji jest coraz sprawniejszy, coraz lepiej utrzymuje równowagę, samodzielnie chodzi !!! 

 Łukasz uczestniczy w specjalnym programie leczniczo-rehabilitacyjnym w ośrodku rehabilitacyjnym „ZABAJKA” w Złotowie, gdzie koszt turnusu dwutygodniowego wynosi 4900 zł, co przekracza nasze możliwości finansowe a zalecany jest pobyt 5-6 razy w roku. Łukasz oprócz intensywnych ćwiczeń na turnusach potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego oraz wiele specjalnych pomocy. Obecnie zbieramy środki i staramy się o dofinansowania na specjalistyczny rower, sprzęt do ćwiczeń, komputer wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Od kiedy Łukasz jest intensywnie rehabilitowany osiągnął duże postępy. Zaczął: mówić pierwsze słowa (w wieku 5 lat)  chodzić przy pomocy balkonika ( 8 lat); mówić pierwsze zdania (9 lat); samodzielnie stawiać pierwsze kroki (9 lat) -umiejętność tę codziennie ćwiczy i udoskonala. (12 lat) -pożegnanie z pieluchą. Prosimy zatem w imieniu Łukaszka, Fundacji i  rodziców o Dar Serca, który pomoże brać udział w turnusach  rehabilitacyjnych wyciskających 7  poty  jednak dające dziecku szansę  na samodzielne życie. w obecnym czasie walczymy, by niwelować w okresie szybkiego wzrostu powstające przykurcze, które utrudniają Łukaszkowi chodzenie.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM O WIELKICH SERCACH ZA POMOC I WSPARCIE W LECZENIU ŁUKASZKA.

Wpłatę  prosimy  kierować  na konto:

FUNDACJA Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"
77-400 Złotów, Stawnica 33

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Numer KRS:  0000186434


tytułem:
14/R Łukasz Rubacha na leczenie i rehabilitację

Wpłaty zagraniczne w euro na konto w Fundacji
(pamiętaj by podać w tytule
14/R Łukasz Rubacha darowizna leczenie i rehabilitacja):
kod SWIFT (BIC) GBW CPL PP,
76 8944 0003 0000 2088 2000 0050


Jesteśmy wdzięczni  za każdą,  nawet  najdrobniejszą wpłatę.

dziękujemy
Grażyna i Krzysztof oraz Łukasz ;)

Łukasz słabo mówi ale w jego oczach jest uśmiech i wewnętrzna radość, ma w sobie "coś" pozytywnego i wyjątkowego. Warto go poznać ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz